Crest of the Royal National Institution of Naval Architects - Click to return to the homepage

RINA NEW BANNER

Europort Aug-Nov 2021

Palfinger September 2021

Autoship

Cadmatic September 2021

Seawork_October 2021

Australian Division Council


The Royal Institution of Naval Architects (Australian Division)
The Secretary
PO Box 462
Jamison Centre
ACT 2614
AUSTRALIA

Officers and Members of the Division Council

President

Mr Gordon MacDonald

Immediate Past President

Professor Martin Renilson

Vice President

Ms Violeta Gabrovska

Secretary

Mr Rob Gehling
or

Treasurer

Mr Craig Boulton

Members Nominated by Sections

Mr Nathan Wallace (Vic)
Mr Adrian Broadbent (NSW)
Mr Cameron Whitten (Qld)
Assoc Prof Michael Woodward (Tas)
Dr Yuriy Drobyshevski (WA)
Mr Peter Dandy (SA&NT)
Mr Alistair Smith (ACT)

Members Elected or Appointed iaw Australian Division By-Laws

Prof Jonathan Binns
Ms Violeta Gabrovska
Dr Walid Amin
Mr David Gonzalez Pastor
Mr Jim Black
Mr Jason Steward

 

RINA membership

Metstrade June 2021 New

Lloyds Academy Button July 2021

Uni Stratchclyde June 2021

Teinbridge Propeller

Seawork_October Button 2021